Projektový den NATO – Vojenská základna TÁBOR

V pondělí 18. 3. se uskutečnila druhá část projektu NATO. Tento den žáci navštívili vojenskou základnu v Táboře, kde sídlí 42. mechanizovaný prapor „Svatováclavský“.

Žáci si nejdříve vyslechli povídání o městě Tábor a také zhlédli prezentaci o této vojenské základně. Pak jsme se všichni odebrali na připravená stanoviště s moderní vojenskou technikou. Zde byla žákům předvedena bojová vozidla a zbraně. Děti si mohly leccos prakticky i zažít. Po obědě pak děti uviděly ukázku útoku, střelby a tréninku prvků boje z blízka. Nadšené byly z toho, že si také mohly samy tento trénink prvků boje vyzkoušet. Tento projekt byl pro děti velmi přínosný, navíc nám přálo i pěkné počasí. Rádi bychom tímto také poděkovali celému vojenskému útvaru – velitelům, kaplanovi, ale také hlavně vojákům za přívětivý a trpělivý přístup k našim dětem.  Poděkování patří také spolku Jagello 2000, které nám tuto návštěvu zprostředkovalo.

Mgr. Miluše Piklová

Datum vložení: 22. 3. 2024 10:22