Od 01.07.2024 do 01.09.2024 jsou letní prázdniny. Do školy půjdeme 02.09.2024, kdy proběhne slavnostní zahájení. V případě dotazů a informací budeme k dispozici v přípravném týdnu od 26.08.2024 do 30.08.2024.

Projekt – Svíčkárna RODAS Plzeň

Ve čtvrtek 16. 5. se uskutečnil zážitkový výlet do Plzně, kde nejdříve navštívili firmu RODAS, zabývající se výrobou svíček, přírodních mýdel a kosmetiky.

Žáci se seznámili projekcí s postupem dané výroby, sami si vyzkoušeli ozdobit bílé svíčky, namíchali si koupelovou sůl a vykrojili si voňavé mýdlo. Tyto výrobky si odnesli také domů.
Na náměstí Republiky se všichni vydali do Muzea strašidel, kde zhlédli jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí z Plzně a Plzeňského kraje. Také zde žáci plnili úkoly na strašidelné stezce. Na závěr výletu se ještě žáci podívali do Muzea loutek, ve kterém je zmapována historie a činnost loutkových divadel hrajících v Plzni a jejím nejbližším okolí. Expozice postupně představuje loutkářství v Plzni od kočovných loutkoherců přes Skupovo divadlo, produkce loutkových souborů z druhé poloviny 20. století až do současnosti. Děti zde vyráběly plošné loutky, také si vyzkoušely manipulaci s různými typy loutek. Výlet se vydařil, získané poznatky žáci uplatní ve výuce.

Mgr. Miluše Piklová

Datum vložení: 17. 5. 2024 13:22