Daktyloskopie a dermatoglyfy – laboratorní cvičení zaměřené na snímání otisků prstů

V rámci hodiny přírodopisu jsme s žáky V. a VI. třídy po probrání kožní soustavy provedli laboratorní cvičení, kde si žáci vyzkoušeli snímání otisků prstů, které následně pozorovali a zkoumali.

Dermatoglyfy jsou typické otisky kresby lidské kůže prstů rukou a nohou, dlaní a plosek chodidel, které jsou tvořeny nerovným přechodem pokožky a škáry. Dermatoglyfy tvoří obrazce, které jsou pro každého člověka charakteristické a jedinečné. Zkoumání těchto obrazců se pak využívá například v lékařství nebo kriminalistice.

Jak to našim žákům šlo, můžete vidět na přiložených fotografiích.

Datum vložení: 20. 3. 2023 12:25
Datum poslední aktualizace: 20. 3. 2023 12:30