Projekt Ekologie a energetika

Ve čtvrtek 23. 2. proběhl na naší škole projektový den Ekologie a energetika.
V jednotlivých třídách se žáci pod vedením pedagogů zabývali souvislostmi mezi ekologií a energetikou.

Ti nejmenší si hravou formou připomněli správné třídění odpadů a téma také výtvarně zpracovali.

V další třídě se zaměřili na to, co dokáže vítr a déšť; že vyrábí elektřinu, jak se využívá dešťová voda, povídali si o koloběhu vody a vytvořili plakát. Každý si zasadil vlastní stromeček a připomněli si, jak jsou pro nás stromy, lesy i příroda důležité. Den zakončili procházkou k čističce odpadních vod.

Starší žáci si zopakovali zdroje energie a porovnávali různé typy elektráren z hlediska jejich dopadu na životní prostředí. Objasnili si také termín uhlíková stopa. Dále si povídali si o tom, jak se dá v domácnosti šetřit energiemi. Také zkoumali obaly od různého zboží a zapisovali údaje o jeho výrobě a dovozu do tabulky, kterou následně společně vyhodnocovali. Poznatky, které žáci získali, budou využity v další výuce.

Datum vložení: 13. 3. 2023 8:46
Datum poslední aktualizace: 13. 3. 2023 8:50