Vánoce

Vánoce se Speciální škole Rožmitál p. Tř. byly opět spojeny s některými akcemi, které jsou dětmi velmi oblíbené. V závěrečném týdnu jsme pro děti připravili tradiční projektový den na téma Vánoce. Cílem opět bylo představit tyto nejkrásnější a nejkouzelnější svátky z různých pohledů a také se něco přiučit. Děti pracovaly ve skupinách, mladší ve svých třídách, starší pak ve dvou skupinách na stanovištích, kde se střídaly. Výsledkem bylo vytvoření vkusných svícnů, které si všechny děti odnesly domů a napečení několika druhů vánočního cukroví. Poslední den před prázdninami jsme měli již tradičně volnější a děti mohly se svými učiteli nejen zhlédnout krásnou pohádku, ale i posedět se spolužáky při čaji a v rámci projektového dne napečeném vánočním cukroví. Samozřejmě nechyběl ani vánoční stromeček a drobné dárky.

Vánoce v Rožmitále pod Třemšínem jsou nemyslitelné bez slavné České mše vánoční J. J. Ryby. Povídání o J. J. Rybovi, který působil v našem městě, bylo doplněno v rámci školní družiny vycházkou do Starého Rožmitálu k jeho hrobu. Děti si zde prohlédly kostel, kde se pravidelně slavná vánoční mše na Štědrý večer hraje, zopakovaly si s paní vychovatelkou, co se naučily a rozsvítily na hrobě svíčku.

Mgr. Pavel Bártl, ředitel školy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *