Olympijský víceboj

To, že se děti hýbou čím dál méně a že se to odráží mimo jiné i na jejich zdraví, není žádné tajemství. U nás ve škole jsme se rozhodli motivovat děti k větší aktivitě v hodinách tělesné výchovy tím, že jsme se přihlásili do projektu „Sazka Olympijský víceboj“, který vznikl jako společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Projekt má dva ucelené programy, „Olympijský diplom“ s osmi disciplínami a „Odznak všestrannosti“ s deseti disciplínami. Zapojili jsme se do obou, disciplíny nejdříve poctivě natrénujeme a po splnění výkony zadáme do organizátory připraveného internetového prostředí. Čas strávený organizací aktivit a následné zadání výsledků do tabulek vynahradila chuť dětí trénovat a plnit disciplíny a radost z dárků, které jsme pro každého žáka získali jako odměnu. Posuďte sami.